Drew-Met

Kotły na paliwa stałe:

 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem kotłów na paliwa stałe najlepszych polskich producentów.

Znajdziesz u nas piece na węgiel, ekogroszek, mieł, drewno i pellet takich marek jak: Defro, Drew-Met, Elektromet, Keller i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy zarówno ekonomiczne i tanie w eksploatacji kotły C.O., jak i te bardziej rozbudowane, kończąc na modelach z najwyższej półki.

Przed zakupem możesz zobaczyć kotły na ekspozycji w naszej hurtowni w Częstochowie przy ul. Kawiej 13/15.

Pomagamy w wyborze odpowiedniego urządzenia oraz służymy fachowym doradztwem technicznym.

Jeżeli poszukujesz kotła wraz z usługą montażu, chętnie polecimy sprawdzonego i rzetelnego intalatora, który zamontuje wybrane urządzenie lub wykona całą instalację centralnego ogrzewania.

Kupując u nas dostajesz pełną gwarancję producenta!

Zadzwoń już teraz 34 366 84 00 lub przyjedź do nas! (kliknij)

 

Modele dostępnych u nas kotłów Drew-Met:

 

Kocioł Drew-Met MJ-1 Częstochowa zasypowy Kotły Piec Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł zasypowy DREW-MET MJ-1

Udoskonalona technicznie i odświeżona wizualnie seria kotłów MJ-1 jest sprawdzoną konstrukcją przystosowaną do spalania paliw stałych, o dużej komorze zasypowej i łatwym czyszczeniem kanałów konwekcyjnych. Budowa kotła jest zaprojektowana tak, aby płomień uzyskany ze spalającego się opału obiegł jak największą powierzchnię wymiennika. Kocioł wyposażony jest w żeliwny ruszt ruchomy, oraz ruszt wodny, który efektywnie odbiera energię cieplną z palącego się paliwa grzewczego. Dzięki zastosowaniu czterech lamel wodnych usytuowanych w poziomie uzyskano wysoki wzrost sprawności, dzięki czemu seria kotłów MJ-1 jest maksymalnie wykorzystana energetycznie wykorzystując naturalny ciąg spalin.

Paliwa: węgiel kamienny, drewno sezonowane, mieszanka węgla z miałem.

Dostępne moce: 7, 10, 12, 14, 17, 20, 24, 28, 35, 42, 48 kW

Kocioł Drew-Met MJ-2 Częstochowa zasypowy Kotły Piec Kotły węglowe Częstochowa

Kocioł zasypowy DREW-MET MJ-2

Kotły typu MJ-2 należą do popularnych urządzeń grzewczych z dolnym spalaniem paliw stałych. Nowoczesna stylistyka, oraz wprowadzone nowe rozwiązania techniczne pozwoliły maksymalnie ograniczyć ilość połączeń spawanych. Dzięki zastosowaniu trzech lamel wodnych usytuowanych w pionie, wymuszono labiryntowy obieg spalin, czyli dłuższą drogę oddawania ciepła, sprawiając przy tym, że kotły te są maksymalnie wykorzystane energetycznie, wykorzystując naturalny ciąg spalin. Kocioł posiada również ruszt ruchomy żeliwny oraz ruszt wodny, który efektywnie odbiera energię cieplną z palącego się paliwa. Zastosowanie miarkownika ciągu pozwala regulować wydajnością kotła, oraz utrzymaniem stałej zadanej temperatury.

Paliwa: węgiel kamienny, drewno sezonowane, mieszanka węgla kamiennego i miału

Dostępne moce: 12, 14, 17, 20, 24, 28, 35 kW

Kocioł Drew-Met DREX Częstochowa zasypowy Kotły Piec Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł zasypowy DREW-MET DREX

DREX to kocioł na paliwa stałe, skonstruowany z myślą o spalaniu drewna w postaci polan. Kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza za pomocą klapki uchylnej w drzwiczkach popielnikowych, która nastawiana może być ręcznie lub za pomocą miarkownika ciągu, a proces spalania nie wymaga użycia energii elektrycznej. Pojemna komora spalania i obszerne drzwiczki załadunkowe umożliwiają palenie dużymi kawałkami drewna o długości do 55 cm*, bez konieczności jego rozdrabniania. DREX jest kotłem o prostej, ale przemyślanej konstrukcji co gwarantuje jego niezawodną pracę i dobre parametry spalania. Kocioł wyposażony jest w solidny ruchomy ruszt żeliwny, został również przystosowany do pracy z miarkownikiem ciągu kominowego. Doskonale nadaje się do zasilania instalacji grawitacyjnych.

* długość komory zasypowej dla mocy 20 kW i 24 kW.

Paliwo: drewno kawałkowe sezonowane.

Paliwa zastępcze: węgiel kamienny, brykiet drzewny. Posiada zaślepiony kanał nadmuchowy dzięki czemu możemy kontrolować pracę kotła za pomocą sterownika i wentylatora (opcja).

Dostępne moce: 14, 20, 24 kW

Kocioł Drew-Met MJ-1NM Częstochowa zasypowy Kotły Piec z nadmuchem Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł zasypowy z nadmuchem DREW-MET MJ-1NM

Nowa linia kotłów MJ-1NM to estetyczny wygląd i nowoczesne rozwiązania techniczne. Dzięki wprowadzonym zmianom w postaci ograniczonej ilości połączeń spawanych została znacznie wydłużona trwałość kotłów. Nowoczesny sterownik automatycznie reguluje wydajność cichobieżnego wentylatora nadmuchowego który wtłacza powietrze do komory spalania za pomocą wielopunktowego systemu doprowadzania powietrza. Sterownik umożliwia także podłączenie pompy obiegowej c.o. i c.w.u. Czterokopertowy układ komór spalinowych pozwala na maksymalny odbiór ciepła ze spalin, dzięki czemu uzyskano wysoki wzrost sprawności. Kocioł posiada również ruszt ruchomy żeliwny oraz ruszt wodny, który efektywnie odbiera energię cieplną z palącego się paliwa.

Paliwa: miał węglowy, mieszanka miału i węgla kamiennego, węgiel kamienny, drewno sezonowane.

Dostępne moce: 10, 12, 14, 17, 20, 24, 28, 35, 42, 48 kW

Kocioł Drew-Met MJ-3 Częstochowa zasypowy Kotły Piec z nadmuchem Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł zasypowy z nadmuchem DREW-MET MJ-3

Wprowadzone nowatorskie rozwiązania oraz estetyczny wygląd sprawiają że kotły typu MJ-3 to wysokoefektywne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej konstrukcji w postaci ograniczonej ilości połączeń spawanych została znacznie wydłużona trwałość kotłów, a kopertowy układ komór pozwala na maksymalny odbiór ciepła ze spalin. Nowoczesny sterownik umożliwia podłączenie pompy obiegowej c.o. i c.w.u. zwiększając komfort użytkowania kotła. Nowatorski system wielopunktowego doprowadzania powietrza, które jest wprowadzane do komory spalania za pomocą sterownika oraz cichobieżnego wentylatora, sprawia że kotły te cechuje bardzo wysoka sprawność oraz równomierne i długotrwałe spalanie. Kocioł posiada również ruszt ruchomy żeliwny oraz ruszt wodny, który efektywnie odbiera energię cieplną z palącego się paliwa. Ponieważ budowa kotła pozwala na górne spalanie możemy jako paliwa użyć również samego miału węglowego.

Paliwa: miał węglowy, mieszanka miału i węgla kamiennego, węgiel kamienny, drewno sezonowane

Dostępne moce: 12, 14, 17, 20, 24, 28, 35, 42, 48 kW

Kocioł Drew-Met MJ-5 Częstochowa zasypowy Kotły Piec z nadmuchem Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł zasypowy z nadmuchem DREW-MET MJ-5

Kotły typu MJ-5 to nowoczesne i ekologiczne urządzenia grzewcze przystosowane do spalania miału węglowego. Znajdują zastosowanie przy ogrzewaniu hal produkcyjnych, kurników, szklarń, itp. Zastosowana oryginalna konstrukcja kopert poziomych i pionowych, w której droga przepływu spalin jest bardzo długa sprawia, że są to urządzenia bardzo wydajne i oszczędne. Wyposażenie w elektroniczny sterownik oraz wentylator nadmuchowy umożliwia utrzymanie stałej temperatury zadanej przez użytkownika.

Paliwa: miał węglowy, mieszanka miału i węgla kamiennego, węgiel kamienny, drewno.

Dostępne moce: 41, 51, 62, 79, 105, 125, 150 kW

Kocioł Drew-Met EKO-PRIM Kompakt Częstochowa z podajnikiem Kotły Piec Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł z podajnikiem DREW-MET EKO-PRIM Kompakt

Kotły EKO-PRIM Kompakt to automatyczne dwu-paleniskowe kotły z żeliwnym ślimakowym podajnikiem paliwa i dodatkową tradycyjną komorą spalania. Są to urządzenia o stosunkowo małych gabarytach (dzięki czemu nadaje się do montażu nawet w małych kotłowniach) a jednocześnie posiadające podwójną komorę paleniskową. Dolna komora wyposażona w trwały żeliwny podajnik retortowy, który służy do automatycznego spalania eko-groszku. Natomiast górna część z rusztem wodnym umożliwia wykorzystanie tradycyjnych paliw takich jak węgiel i drewno. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu uzyskujemy pełną swobodę w doborze stosowanego paliwa. Zaawansowany technicznie sterownik obsługuje 4 pompy (c.o., c.w.u., cyrkulacyjna i podłogowa) zapewniając wysoki komfort użytkowania. W kotłach automatycznych można zastosować sterownik z funkcją PID (opcja przy zamówieniu).

Paliwo dla podajnika automatycznego: węgiel kamienny – groszek energetyczny .

Paliwo dla tradycyjnej komory spalania: drewno sezonowane, węgiel kamienny.

Dostępne moce: 12, 16, 23 kW

Kocioł Drew-Met EKO-PRIM Częstochowa z podajnikiem Kotły Piec Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł z podajnikiem DREW-MET EKO-PRIM

Kotły EKO-PRIM to wysoce efektywne urządzenia posiadające podwójną komorę paleniskową. Dolna komora wyposażona w trwały żeliwny podajnik retortowy służy do automatycznego spalania eko-groszku. Natomiast górna część z rusztem wodnym umożliwia wykorzystanie tradycyjnych paliw takich jak węgiel i drewno. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu uzyskujemy pełną swobodę w doborze stosowanego paliwa. Zaawansowany technicznie sterownik obsługuje 4 pompy (c.o., c.w.u., cyrkulacyjna i podłogowa) zapewniając wysoki komfort użytkowania. Duży zasobnik paliwa pozwala na bezobsługową eksploatację od 3-4 dni.

Paliwo dla podajnika automatycznego: węgiel kamienny – groszek energetyczny.

Paliwo dla tradycyjnej komory spalania: drewno sezonowane, węgiel kamienny.

Dostępne moce: 14, 17, 24, 28, 35 kW

Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł z podajnikiem DREW-MET BIOTEC

BIOTEC to w pełni ekologiczny kocioł przystosowany do spalania pelletu z nowoczesną metodą regulacji za pomocą zaawansowanego sterownika. Wielofunkcyjny regulator kotła pozwala na pełną kontrolę stopnia dozowania paliwa, kontrolę procesu automatycznego rozpalania paliwa (pelletu) oraz parametrów procesu spalania. Dzięki temu spalanie biomasy jest dokładne. Automatyczny zapłon paliwa, wygaszenie paleniska oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury, zapewnia możliwość ciągłej pracy kotła oraz współpracy z zasobnikiem c.w.u. w okresie letnim. Kocioł posiada również tradycyjną komorę spalania, dzięki któremu możliwe jest spalanie tradycyjnych paliw stałych. Konstrukcja została zaprojektowana tak aby w obu przypadkach nie pozostawiać żadnych kompromisów. Zarówno w przypadku spalania paliw na konwencjonalnym ruszcie jak i pelletu na palniku będą zachowane optymalne warunki spalania co gwarantuje wysoką sprawność kotła. W kotłach automatycznych można zastosować sterownik z funkcją PID (opcja przy zamówieniu).

Paliwo dla podajnika automatycznego: pellet.

Paliwo dla tradycyjnej komory spalania: drewno sezonowane, węgiel kamienny.

Dostępne moce: 17, 24, 28, 35, 41, 47, 63 kW

Drew-Met Eltech Częstochowa Drewmet

Kocioł z podajnikiem DREW-MET MJ-EKONOMIK

Kotły MJ-EKONOMIK są nowoczesnymi urządzeniami wyposażonymi w automatyczny podajnik paliwa. Na bezrusztowym palenisku tzw. retortowym, spala się dokładnie taka porcja węgla, jaka jest niezbędna do uzyskania nastawionej przez użytkownika temperatury za pomocą sterownika mikroprocesorowego. Sterowanie procesem spalania poprzez podawanie porcji paliwa oraz regulację siły nadmuchu powoduje, że urządzenia te są jednymi z najtańszych w eksploatacji a jednocześnie oferują najwyższy komfort obsługi dla kotłów węglowych. Zastosowanie żeliwnego podajnika znacznie zwiększa trwałość kotła. W kotłach automatycznych można zastosować sterownik z funkcją PID (opcja przy zamówieniu).

Paliwo dla podajnika automatycznego: węgiel kamienny – groszek energetyczny.

W przypadku palenia na ruszcie awaryjnym możemy przepalać: drewno sezonowane, węgiel kamienny.

Dostępne moce: 14, 17, 24, 28, 35, 41, 47, 63, 85, 112 kW