Defro

Kotły na paliwa stałe:

 

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem kotłów na paliwa stałe najlepszych polskich producentów.

Znajdziesz u nas piece na węgiel, ekogroszek, mieł, drewno i pellet takich marek jak: Defro, Drew-Met, Elektromet, Keller i wiele innych. W naszej ofercie posiadamy zarówno ekonomiczne i tanie w eksploatacji kotły C.O., jak i te bardziej rozbudowane, kończąc na modelach z najwyższej półki.

Przed zakupem możesz zobaczyć kotły na ekspozycji w naszej hurtowni w Częstochowie przy ul. Kawiej 13/15.

Pomagamy w wyborze odpowiedniego urządzenia oraz służymy fachowym doradztwem technicznym.

Jeżeli poszukujesz kotła wraz z usługą montażu, chętnie polecimy sprawdzonego i rzetelnego intalatora, który zamontuje wybrane urządzenie lub wykona całą instalację centralnego ogrzewania.

Kupując u nas dostajesz pełną gwarancję producenta!

Zadzwoń już teraz 34 366 84 00 lub przyjedź do nas! (kliknij)

 

Modele dostępnych u nas kotłów Defro:

 

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Delta

Kotły DELTA przeznaczone są do spalania węgla kamiennego oraz drewna opałowego. Proces spalania sterowany jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych. Dodatkowo w drzwiach zasypowych umieszczona jest nastawna przesłona, która reguluje dopływ powietrza wtórnego. Rozwiązanie to znacznie poprawia przebieg procesu spalania oraz parametry emisji spalin. Możliwa jest również regulacja procesu spalania za pomocę miarkownika ciągu. Ponadto kotły fabrycznie przystosowane są do montażu wentylatora oraz sterownika elektronicznego. Zaletą kotłów jest pojemna komora spalania zapewniająca wielogodzinną pracę urządzenia, a także  duże drzwi zasypowe, które ułatwiają załadunek paliwa.

Paliwa: węgiel kamienny, brykiet drzewny, drewno, zrzynki

Dostępne moce: 8, 12, 16, 19, 22, 25, 28, 35, 42, 49 kW

Wyposażenie opcjonalne: miarkownik ciągu, zestaw nadmuchowy DEFRO OPTI, wersja NZ do układu zamkniętego, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Delta Plus

Kotły DELTA PLUS wyróżnia nowoczesny design charakterystyczny dla kotłów automatycznych. Zastosowanie precyzyjnie dobranego, wielopunktowego układu doprowadzania powietrza do paleniska gwarantuje dobre parametry spalania dla szerokiej gamy paliw o różnej granulacji. Kocioł posiada nowatorski pionowy wymiennik półkowy,  gwarantujący optymalny przepływ spalin  i zapewniający tym samym wysoką sprawność kotła. Zastosowany sterownik S3P ze zmodyfikowanym algorytmem PID zapewnia jeszcze lepsze osiągi, poprzez mniejsze zużycie paliwa w stosunku do standardowych regulatorów. Układ sterowania współpracuje z dwoma pompami, co i cwu, ale z powodzeniem możemy go rozbudować o np. moduł zaworu mieszającego lub regulator pokojowy.

Paliwa: węgiel kamienny, miał, brykiet drzewny, drewno, zrzynki

Dostępne moce: 8, 12, 16, 19, 22, 25, 28, 35, 42, 49 kW

Wyposażenie opcjonalne: sterownik K3P z obsługą zaworu mieszającego, sterownik zaworu mieszającego DEFRO-MZ
z czujnikiem pogodowym i ochroną powrotu, moduł GSM, moduł INTERNET, wersja NZ do układu zamkniętego

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO DS

Kotły DS wykorzystują technikę dolnego spalania, która należy do najbardziej efektywnych i ekologicznych rodzajów spalania paliwa w kotłach z zasypem ręcznym. Warstwa żaru jest utrzymywana na stałym poziomie, przez co paliwo spalane jest w sposób efektywny i energooszczędny. Ponadto dolne spalanie charakteryzuje niższa emisja zanieczyszczeń, lepsze dopalanie paliwa, mniejsza temperatura spalin opuszczających kocioł oraz znacznie wyższa sprawność, która przekracza 86 %. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu. Dodatkowo kocioł posiadaja możliwość regulacji strumienia powietrza wtórnego. Kotły posiadają wbudowaną wężownicę schładzającą pozwalającą na montaż w systemie zamkniętym.

Paliwa: węgiel (orzech), drewno kawałkowe

Dostępne moce: 20, 25, 32 kW
Wyposażenie standardowe: miarkownik ciągu, wbudowana wężownica schładzająca, armatura bezpieczeństwa, wzmocniona konstrukcja, dysze ceramiczne
Wyposażenie opcjonalne: stopki poziomujące
Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Econo

Kotły tradycyjne węglowe ECONO są konstrukcją przystosowaną do tradycyjnego spalania węgla oraz drewna z wykorzystaniem naturalnego ciągu kominowego. Przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych od 30 do 350m2 oraz do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Wymiennik kotła wykonany jest z atestowanej blachy o grubości 5 mm. Regulacja ilości powietrza niezbędnego do efektywnego procesu spalania dokonywana jest za pomocą śruby regulacyjnej w drzwiach popielnikowych. Kocioł posiada również możliwość zamontowania miarkownika ciągu pozwalającego na automatyczne sterowanie dopływem powietrza.

Paliwa: węgiel, mieszanka węgla i miału, drewno kawałkowe, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 8, 12, 18, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie opcjonalne: miarkownik ciągu, zestaw nadmuchowy DEFRO OPTI, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Econo Plus

Kotły tradycyjne węglowe ECONO PLUS z wentylatorem i automatyką przystosowane są do spalania węgla oraz drewna. Standardowo wyposażone są w regulator mikroprocesorowy oraz wentylator wspomagający proces spalania paliwa. Powietrze tłoczone jest bezpośrednio w strefę załadowanego paliwa za pomocą systemu dysz nadmuchowych przechodzących przez płaszcz wodny kotła. Zastosowanie wymuszonego nadmuchu powietrza pozwoliło na powiększenie palety spalanych paliw mieszankę węgla z miałem w stosunku 30% miału 70% węgla oraz odpady drewna. Przeznaczone są do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i przemysłowych od 30 m do 350 m2 oraz do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Paliwa: węgiel kamienny, miał, mieszanka węgla i miału, drewno, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 8, 12, 18, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik DEFRO OPTI

Wyposażenie opcjonalne: stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO KDR 2

Kotły KDR 2 przystosowane są do spalania paliw stałych, w szczególności drewna w postaci polan, a duża komora spalania umożliwia wielogodzinną prace urządzenia. Kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a proces spalania nie wymaga użycia energii elektrycznej. Ilość powietrza niezbędnego do procesu spalania regulowana jest za pomocą klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych, która nastawiana może być ręcznie lub za pomocą cięgna miarkownika ciągu (wyposażenie opcjonalne). Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu zestawu nadmuchowego. Wymiennik kotłów wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm oraz izolowany wełną mineralną w celu ograniczenia strat ciepła.

Paliwa: węgiel kamienny, mieszanka węgla i miału, drewno, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 12, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50 kW

Wyposażenie opcjonalne: miarkownik ciągu, zestaw nadmuchowy DEFRO OPTI, wersja NZ do układu zamkniętego, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO KDR 2 Plus

Kotły KDR Plus 2 to konstrukcja bazująca na kotłach KDR 2, wzbogacona o system elektronicznego sterowania nadmuchem powietrza na potrzeby spalania. Kotły przystosowane są do spalania paliw stałych, w szczególności drewna w postaci polan, a duża komora spalania umożliwia wielogodzinną prace urządzenia. Kotły pracują z wykorzystaniem wymuszonego nadmuchu powietrza, a ilość powietrza niezbędnego do procesu spalania regulowana jest za pomocą elektronicznego regulatora w oparciu o algorytm PID utrzymujący temperaturę kotła na stałym poziomie. Zastosowanie wielopunktowego sposobu doprowadzenia powietrza w strefę spalającego się paliwa poprawia efektywność pracy kotła oraz zapewnia równomierne i długotrwałe spalanie przy jednoczesnej stabilizacji tego procesu. Wymiennik kotłów wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6mm oraz izolowany wełną mineralną w celu ograniczenia strat ciepła.

Paliwa: węgiel kamienny, miał, mieszanka węgla i miału, drewno, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 12, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik S3P

Wyposażenie opcjonalne: sterownik K3P z obsługą zaworu mieszającego, zewnętrzny kanał nadmuchowy, wersja NZ do układu zamkniętego, moduł GSM, moduł INTERNET, sterownik zaworu mieszającego DEFRO-MZ, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Optima Komfort

Kotły OPTIMA KOMFORT to konstrukcja o poziomo-skośnych kanałach spalinowych przystosowana do górnego spalania paliw stałych. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiach popielnikowych lub za pomocą miarkownika ciągu/wyposażenie dodatkowe/. Kotły są fabrycznie przystosowane do montażu wentylatora i elektronicznego regulatora, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Duża komora paleniskowa oraz rozmieszczenie otworów wyczystnych to tylko niektóre z rozwiązań zapewniających wysoki komfort użytkowania.

Paliwa: węgiel kamienny, mieszanka węgla i miału, drewno, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 8, 10, 12, 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie opcjonalne: miarkownik ciągu, zestaw nadmuchowy DEFRO OPTI

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł zasypowy DEFRO Optima Komfort Plus

Konstrukcja kotłów OPTIMA KOMFORT PLUS umożliwia pracę dwusystemową i spalanie każdego rodzaju paliw – miału przy rozpalaniu od góry /ze stałopalnością do 20 godzin/ oraz pozostałych paliw stałych /węgiel, drewno, mieszanka węgla i miału/ przy rozpalaniu od dołu. W kotłach zastosowano elektroniczne sterowanie nadmuchem powietrza do spalania pozwalające na bardziej precyzyjną regulację temperatury oraz zwiększające komfort użytkowania. System wielopunktowego doprowadzania powietrza w strefę załadowanego paliwa zwiększa stabilność i efektywność pracy kotła.

Paliwa: węgiel kamienny, miał, mieszanka węgla i miału, drewno, zrzynki i wióry

Dostępne moce: 8, 10, 12, 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik S3P / sterownik OPTI PID dotyczy mocy 8 kW

Wyposażenie opcjonalne: sterownik K3P z obsługą zaworu mieszającego, sterownik zaworu mieszającego DEFRO MZ – z czujnikiem pogodowym i ochroną powrotu, moduł GSM*, moduł INTERNET, wersja NZ do układu zamkniętego, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Agro

Kotły typu AGRO posiadają dwie komory spalania – dolną z palnikiem retortowym przeznaczonym do spalania eko-groszku oraz górną, pełnowymiarową, utworzoną przez stały ruszt wodny, gdzie można spalać węgiel grubszych sortymentów oraz drewno. Wymiennik kotłów wykonany jest z atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 lub 8 mm /w zależności od mocy kotła/. przystosowany jest do montażu systemu gaszenia STRAŻAK, zabezpieczającego przed cofnięciem płomienia do podajnika paliwa.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 15, 20, 25, 35, 50, 75 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K1 V2, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: moduł GSM, moduł Internet. system gaszenia “Strażak”, wersja NZ do układu zamkniętego, regulator pokojowy DEFRO SPK Lux, moduł zaworu ST-61 V4, regulator SPK Lux bezprzewodowy, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Agro Uni

Kotły AGRO UNI przeznaczone są do wysokoefektywnego spalania biomasy w różnych postaciach ziarna zbóż /owies/, mieszanki zbożowe oraz pestki. W kotłach AGRO UNI, w trybie automatycznym możliwe jest również spalanie eko-groszku oraz miału kwalifikowanego. Zaletą kotłów jest pełno wymiarowa komora spalania ręcznego utworzona przez pokład rurowego rusztu wodnego. Wymiennik kotłów wykonany jest, w zależności od mocy kotła, z atestowanej blachy kotłowej o grubości 6 lub 8 mm. Kotły wyposażone są w elementy zwiększające bezpieczeństwo obsługi, w tym podwójne zabezpieczenie przed zapłonem paliwa w koszu zasypowym – pierwsze realizowane przez sterownik, drugie – przez automatyczny, wodny system STRAŻAK.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, pellet, miał kwalifikowany, mieszanki ziaren zbóż z eko-groszkiem

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 15, 20, 25, 35, 50 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik DEFRO K1 V2, stopki poziomujące, system gaszenia “Strażak”

Wyposażenie opcjonalne: moduł GSM, moduł Internet, wersja NZ do układu zamkniętego, Zapalarka, regulator pokojowy DEFRO SPK Lux, moduł zaworu ST-61 V4, regulator SPK Lux bezprzewodowy, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO AKM

Automatyczne kotły DEFRO AKM posiadają wymiennik ciepła, w którym elementy najbardziej narażone na działanie płomieni, wykonane są ze stali kotłowej o grubości 8 mm. Kotły przystosowano do współpracy z tłokowym podajnikiem paliwa, który porcjami podaje materiał opałowy na ruszt. Szuflada podająca paliwo posiada wzmocnioną konstrukcję, która zabezpieczona jest wymiennymi elementami wykonanymi ze stali nierdzewnej, zaś elementy wprawiające ją w ruch są łożyskowane, co zwiększa ich żywotność oraz zapewnia cichą i równomierną pracę. Dodatkowo w komorze paleniskowej umieszczone są katalizatory ceramiczne, dzięki którym następuje dopalanie gazów, a proces spalania jest bardziej ekologiczny. Dodatkowy żeliwny ruszt zastępczy umożliwia spalanie paliw takich jak drewno czy węgiel grubszych sortymentów. Pozwala także na korzystanie z kotła w sytuacjach awaryjnych. Rozmieszczenie otworów wyczystnych sprawia, że obsługa kotła jest łatwa i komfortowa. Do standardowego wyposażenia należą zbiornik na popiół i zestaw narządzi wyczystnych, a także regulowane stopki.

Paliwa – palenisko automatyczne: miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry, eko-groszek 5-25mm

Dostępne moce: 15, 22, 30, 40, 50, 75 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K2, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, regulator pokojowy DEFRO SP LUX z dotykowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł INTERNET, wersja NZ do układu zamkniętego, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS, moduł zaworu ST-61 V4

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO AKM Duo

Kotły AKM DUO posiadają dwa niezależne paleniska: automatyczne zasilane bocznym podajnikiem tłokowym, umożliwiającym spalanie miału kwalifikowanego oraz ekogroszku, oraz tradycyjne, utworzone przez stały ruszt chłodzony wodą. Opłomki rusztu nie tylko pozwalają na spalanie paliw takich jak drewno czy węgiel, lecz stanowią także dodatkową powierzchnię wymiany ciepła. Wymiennik kotłów wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 6-10mm. W trybie pracy automatycznej określona ilość paliwa podawana jest cyklicznie na ruszt paleniska, a wentylator tłoczy powietrze niezbędne do procesu spalania. Część powietrza dostarczanego przez wentylator jest kierowana do zasobnika paliwa. Wymuszony przepływ osusza paliwo, zapobiega jego zawieszaniu w zbiorniku, oraz dodatkowo je napowietrza, chroniąc zbiornik i podajnik paliwa przed przyspieszonym zużyciem, oraz poprawia parametry pracy kotła. Nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania czuwa najnowszej generacji sterownik z wyświetlaczem dotykowym, który obsługuje 4 pompy. Sterowanie kotła można rozbudować o moduły sterujące zaworami mieszającymi, regulator pokojowy oraz moduły sterowania kotłem poprzez Internet i GSM.

Paliwa – palenisko automatyczne: miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry, eko-groszek

Dostępne moce: 16, 19, 24, 30 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K2, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, regulator pokojowy DEFRO SP LUX z dotykowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł INTERNET, system gaszenia “Strażak”, moduł zaworu ST-61 V4, zestaw do bezprzwodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Duo Mini

Kotły z podajnikiem ślimakowym i palnikiem retortowym II generacji przystosowane do spalania ekogroszku i miału węglowego. Konstrukcja dyszy palnika oraz jeszcze doskonalszy system podawania paliwa umożliwia stosowanie paliw charakteryzujących się większą spiekalnością. Palenisko jest wykonane z żaroodpornego żeliwa wysokiej jakości, co gwarantuje jego długą żywotność. Kotły posiadają dodatkową komorę paleniskową utworzoną przez stały ruszt wodny, która umożliwia spalanie takich paliw jak drewno czy węgiel grubszych sortymentów oraz pozwala na korzystanie z kotła w sytuacjach awaryjnych. Nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania i utrzymaniem zadanej temperatury kotła czuwa mikroprocesowy regulator.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 14, 17, 22, 30 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik Classic Eco, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: wersja NZ do układu zamkniętego

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO EKR

Kotły EKR zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach posiadających kotłownie o bardzo małych wymiarach. Główną zaletą kotłów EKR są ich minimalne gabaryty oraz prosta obsługa ograniczająca się do rozpalenia paleniska automatycznego oraz usuwania popiołu. Wymiennik kotła wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 5 mm, a elementy konstrukcyjne palnika retortowego z wysokiej jakości żeliwa żaroodpornego. Kocioł przeznaczony jest do automatycznego spalania ekogroszku o granulacji 5-25mm. Automatyczne palenisko zasilane jest cyklicznie niewielkimi porcjami paliwa bezpośrednio na ruszt retorty, zaś wentylator nadmuchowy dostarcza precyzyjnie dobraną ilość powietrza w określone strefy paleniska. Pozwala to uzyskać wysoką efektywność procesu spalania oraz niezwykle niską emisję substancji szkodliwych. Nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania i utrzymaniem zadanej temperatury kotła czuwa mikroprocesowy regulator.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 10, 14, 18, 24, 28 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik Classic Eco, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO EKR PZ

Kotły EKR zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach posiadających kotłownie o bardzo małych wymiarach. Główną zaletą kotłów EKR są ich minimalne gabaryty oraz prosta obsługa ograniczająca się do rozpalenia paleniska automatycznego oraz usuwania popiołu. Wymiennik kotła wykonany jest ze stali kotłowej o grubości 5 mm, a elementy konstrukcyjne palnika retortowego z wysokiej jakości żeliwa żaroodpornego. Kocioł przeznaczony jest do automatycznego spalania ekogroszku o granulacji 5-25mm. Automatyczne palenisko zasilane jest cyklicznie niewielkimi porcjami paliwa bezpośrednio na ruszt retorty, zaś wentylator nadmuchowy dostarcza precyzyjnie dobraną ilość powietrza w określone strefy paleniska. Pozwala to uzyskać wysoką efektywność procesu spalania oraz niezwykle niską emisję substancji szkodliwych. Nad prawidłowym przebiegiem procesu spalania i utrzymaniem zadanej temperatury kotła czuwa mikroprocesowy regulator.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 10, 14, 18, 24, 28 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik Classic Eco, stopki poziomujące

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Komfort Eko

Kotły serii KOMFORT EKO posiadają komorę paleniskową wyposażoną w wysoce efektywne palenisko retortowe zasilane automatycznym podajnikiem paliwa. KOMFORT EKO posiada system dFIX, pozwalający na obustronny montaż dowolnego podajnika paliwa produkowanego przez PW DEFRO. Ponadto jest wyposażony w żeliwny ruszt zastępczy, który umożliwia okresowe spalanie innych paliw, a także korzystanie z urządzenia w sytuacjach awaryjnych. Wymiennik kotłów wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm. Do standardowego wyposażenia kotła należą także dokręcane, regulowane stopki oraz przedłużenie czopucha z regulacją ciągu spalinowego. Na życzenie może być doposażony w system automatycznego, wodnego gaszenia zapobiegający cofnięciu płomienia do układu podającego paliwo.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 12, 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K1 V2, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: system gaszenia “STRAŻAK”, regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł Internet, wersja NZ do układu zamkniętego, moduł zaworu ST-61 V4, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Komfort Eko Duo

Automatyczny kocioł KOMFORT EKO DUO zapewnia wysoki komfort obsługi przy niskich kosztach eksploatacji. Wyposażony jest w system zautomatyzowanego podawania paliwa do komory paleniskowej oraz wysoce efektywne palenisko retortowe, wykonane z żaroodpornego żeliwa zapewniające długą żywotność tego elementu. Rozbudowany, lecz przyjazny układ sterujący sprawia, że wygoda obsługi jest porównywalna z kotłami na paliwa płynne i gazowe. Kotły posiadają stały ruszt wodny, który umożliwia korzystanie z kotła w przypadku braku energii elektrycznej lub okresowe spalanie innych paliw. Kocioł umożliwa zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku (opcja dodatkowo płatna, instalowana na życzenie Klienta).

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 12, 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K1 V2, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: system gaszenia “STRAŻAK”, regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł INTERNET, moduł zaworu ST-61 V4, zestaw do bezprzwodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Komfort Eko Duo Uni R

Komfort Eko Duo UNI R – to kocioł z podajnikiem paliwa, palnikiem UNI oraz funkcją automatycznego zapłonu. W kotłach tych w palenisko rynnowe wbudowana jest grzałka, za pomocą której następuje rozpalanie paliwa na etapie uruchomienia kotła (samoczynne rozpalanie paliwa). Automatyczny zapłon paliwa oraz system podtrzymania ognia po osiągnięciu żądanej temperatury sprawia, iż kocioł może w pełni sprawnie pracować nawet przy niewielkim zapotrzebowaniu za moc cieplną. Kotły występują w mocach 15, 20,25,30 oraz 35 kW. W palnikach UNI możemy spalać dodatkowo pellet pod warunkiem montażu dodatkowego systemu gaszenia STRAŻAK II zasilanego z sieci wodociągowej.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, pellet, miał kwalifikowany, mieszanki ziaren zbóż z eko-groszkiem

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K1PR v2, funkcja PID, stopki poziomujące, system gaszenia “Strażak”, Zapalarka

Wyposażenie opcjonalne: moduł GSM, moduł Internet, regulator pokojowy DEFRO SPK Lux, moduł zaworu ST-61 V4, regulator SPK Lux bezprzewodowy, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Komfort Eko PZ

Automatyczne kotły KOMFORT EKO PZ zapewniają wysoki komfort obsługi przy niskich kosztach eksploatacji. Wyposażone są w system zautomatyzowanego podawania paliwa do komory paleniskowej oraz wysoce efektywne palenisko retortowe II generacji. Konstrukcja dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw o większej spiekalności. Rozbudowany, lecz przyjazny układ sterujący sprawia, że wygoda obsługi jest porównywalna z kotłami na paliwa płynne i gazowe.

Kotły KOMFORT EKO PZ posiadają możliwość obustronnego montażu podajnika paliwa, ponadto kotły są wyposażone w żeliwny ruszt zastępczy, który umożliwia okresowe spalanie innych paliw, a także korzystanie z urządzenia w sytuacjach awaryjnych. Wymiennik kotłów wykonany jest z atestowanej stali kotłowej o grubości 6 mm. Do standardowego wyposażenia kotła należy także przedłużenie czopucha z regulacją ciągu spalinowego.

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik DEFRO K1P, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł INTERNET, moduł zaworu ST-61 V4, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS

Defro Eltech Częstochowa

Kocioł z podajnikiem DEFRO Komfort Eko Duo PZ

Automatyczny kocioł KOMFORT EKO DUO PZ zapewnia wygodę użytkowania przy niskich kosztach eksploatacji. Urządzenie posiada system automatycznego podawania paliwa do komory paleniska oraz wysokoefektywne palenisko retortowe. Konstrukcja dyszy palnika oraz jeszcze doskonalszy system podawania paliwa umożliwia stosowanie paliw charakteryzujących się większą spiekalnością. Palenisko jest wykonane z żaroodpornego żeliwa wysokiej jakości, co gwarantuje jego długą żywotność. Rozbudowany, ale jednocześnie łatwy w obsłudze układ sterujący powoduje, że komfort obsługi jest porównywalny z kotłami na paliwa stałe czy gazowe.
Kocioł KOMFORT EKO DUO PZ posiada stały ruszt wodny, który umożliwia korzystanie z urządzenia także w przypadku braku zasilania lub okresowe spalanie innych rodzajów opału. Konstrukcja kotła umożliwia zamontowanie dodatkowego zabezpieczenia przed zapłonem paliwa w zasobniku (opcja specjalna, instalowana na życzenie).

Paliwa – palenisko automatyczne: eko-groszek, miał kwalifikowany

Paliwa – palenisko zastępcze: węgiel (orzech), drewno kawałkowe, zrzynki, wióry

Dostępne moce: 15, 20, 25, 30, 35 kW

Wyposażenie standardowe: sterownik K1P, stopki poziomujące

Wyposażenie opcjonalne: regulator pokojowy dotykowy DEFRO SPK LUX z kolorowym wyświetlaczem, moduł GSM, moduł INTERNET, moduł zaworu ST-61 V4, zestaw do bezprzewodowej komunikacji RS, regulator SPK Lux bezprzewodowy

Defro Eltech Częstochowa
Piecokuchnia DEFRO Asia 9 kW

Kuchnia c.o. z płaszczem wodnym ASIA to połączenie kotła c.o. z kuchenką opalaną paliwem stałym. Przeznaczona jest do ogrzewania pomieszczeń, przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz gotowania i podgrzewania posiłków i przystosowana jest do spalania węgla oraz drewna.
Wymiennik piecokuchni wykonany jest w całości z wysokiej jakości, atestowanej blachy kotłowej o grubości 5 mm. Górną część piecokuchni stanowi żeliwna płyta grzewcza z palnikiem, tzw. fajerką, dzięki czemu można bez otwierania drzwiczek zasypowych uzupełniać paliwo od góry. Ponadto piecokuchnia posiada ruszt żeliwny o regulowanym położeniu w komorze paleniskowej, co latem pozwala na ogrzewanie tylko płyty grzewczej.